
Ik heb weer een pareltje te pakken. Deze kartonnen poederdoos. Puntgaaf en met originele inhoud. En te koop in mijn webshop. De Fransen zeggen Boîte de Poudre. Klinkt toch veel beter, vind je niet?
Orlane, is een Frans cosmeticamerk dat staat voor luxe en innovatie in huidverzorging, heeft zijn roots in Parijs. Het merk, werd in 1947 op de markt werd gebracht vanuit een in 1946 geopend parfum bedrijf Jean d'Albret. Het waren twee broers van rond de 20 jaar (Hubert en Michel d' Ornano) die dit merk groot maakten. Zij deden dit samen met hun vader en moeder.
Het merk is gespecialiseerd in anti-aging en huidverbetering, met een wetenschappelijke benadering en unieke formules. Orlane is bekend om zijn hoogwaardige producten en parfums, en is inmiddels een internationale speler in de cosmetica-industrie. De naam Orlane is een verwijzing naar deze familie d'Ornano, die nu nog betrokken is bij het succesvolle merk Sisley.
Ik denk dat deze poeder boîte dus ergens tussen 1947 en 1968 op de markt is gebracht. Want. in 1968 werd dit bedrijf door verkocht en werden de verpakking moderner. Gezien de kleuren misschien uit de "Fifties".
Er waren drie belangrijke kleurentrends in de jaren 50: pastel, modern en Scandinavisch . Pastelkleuren die bijzonder populair waren, waren roze, turquoise, mintgroen, lichtgeel en blauw.
Maar, hoe dan ook. Deze wil je toch gewoon op je kaptafel of als een kunst object in de woonkamer. Ze zijn zoo leuk te verzamelen.
Wie schrijft er mee aan deze blog? Kloppen mijn bevindingen? Heb je aanvullingen? Heb jij herinneringen aan dit merk? Wat weet je van de broers? Etc...Ik zal dan deze blog aanvullen met jouw informatie.
Ik kan nl. tot op vandaag niet veel informatie hierover terugvinden. Help mij s.v.p. deze te vinden!
Reactie plaatsen
Reacties